درباره من

من مریم نیکومنش هستم و در شهر تهران زندگی می‌کنم.

با وجود عشق و علاقه‌ای که به ادامه‌ی تحصیل داشتم نتوانستم وارد دانشگاه شوم و این حسرت بزرگ برای همیشه با من ماندگار شد.

در خانواده‌ای کتابخوان بزرگ شدم و با وجود داشتن آثار فاخر، دقتی در انتخاب کتاب نداشتم، بنابراین هر چه خواندم بی‌ثمر بود.

تا این که با شرکت در یک دوره لایف کوچینگ، متوجه شدم که به نوشتن علاقه‌ی وافری دارم. با این که هنرهای بسیاری مانند خیاطی، کیک‌پزی و هنر کارتوناژ را تجربه کرده‌ام اما به وضوح دیدم که لذت هیچ یک از آن‌ها با لذت نوشتن قابل قیاس نیست.

بعد از آن در جست‌و‌جوی کسی بودم که نوشتن را به من بیاموزد که با شاهین کلانتری آشنا شدم. می‌گویند: وقتی که شاگرد آماده باشد استاد از راه می‌رسد. استادم از راه رسید و من از آن روز به بعد با اموزه‌هایش همراه شدم.

زمانی که سایت را راه‌اندازی کردم نمی‌دانستم در آن چه بنویسم. اما چون مدتها بود که با اشعار حافظ و حکایت‌های بوستان دمساز بودم به پیشنهاد طراح سایتم با همان آغاز کردم و در ادامه کتاب‌هایی را که می‌خواندم، معرفی می‌کردم.

هر چه پیش‌تر می‌رفتم احساس می‌کردم برای رشد و پیشرفت و خودشناسی به ایده‌های بیشتری نیاز دارم. بنابراین شروع کردم از خودم، خاطراتم و علاقه‌مندی‌هایم نوشتم.

در برهه‌ای از زمان به خواندن کتاب‌هایی روی آوردم تا عزت نفسم را بهبود بخشم. پس خواندم و درباره‌ی آن‌ها به تفصیل نوشتم.

کمی بعد برای پرورش و شکوفایی اندیشه‌ام به سراغ خواندن کتاب‌هایی در باب تفکر سنجشگرانه روی آوردم پس خواندم و نوشتم.

گاهی خودم را به چندین کلمه و عبارت سپردم تا مرا با خود به فضاهای ناشناخته  ببرند و اینگونه مشق عشق کردم.

هر چه را که احساس کردم باید درباره‌اش بیشتر بدانم، خواندم و نوشتم.

خلاصه که اینجا مکانی است برای شناخت ضعف‌ها و قوت‌هایم. مکانی است برای خودشناسی و خودسازی. مکانی است تا به یاری آن به انسان بهتری تبدیل شوم.

اینجا دانشگاه من است به دانشگاه من خوش‌ آمدید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن